Menu

Sheppardovi jsou členové rodiny, která ve své rodné Austrálii zhmotnila svůj hudební sen. Kapela, v jejímž jádru stojí sourozenci George, Amy a Emma Sheppardovi, urazila pořádný kus cesty – od skládání písniček na terase svého domu až k vítězství v australské hitparádě nad megahitem Pharrella Williamse Happy se svým hitem Geronimo.

Jejich příběh začal dva tisíce mil od Brisbane v tropickém ráji Papuy – Nové Guiney, kam se rodina přestěhovala se svým otcem – právníkem. Už od prvního dne je hudba obklopovala. Jejich otec je ráno budil nahrávkami Cata Stevense a matka jim zaplatila výuku hry na klavír a hudební teorii. George, Amy a Emma nemohli být pro fungování své budoucí kapely lépe vybaveni.

Sourozenci brzy rozšířili skupinu o kytaristu a producenta Jay Bovinoa, kytaristu Deana Gordona, bubeníka Michaela Butlera a mladší sestra Emma se chopila basové kytary. Sestavu několikrát obměnili, složili téměř 30 písniček a vydupali si schůzku s legendou australského hudebního průmyslu Michaelem Chuggem, který se stal jejich manažerem.

Skladba Let Me Down Easy se pro Shepppard v Austrálii stala průlomovým hitem, po němž následovala televizní vystoupení s obrovskou sledovaností, čtyřikrát platinové vydání dalšího singlu Geronimo. V létě 2014 vydává kapela své debutové EP Geronimo, které vzápětí dostává zlatou desku. Následovalo jedenácti písňové album nazvané Bombs Away, které letos vyšlo i v Evropě a i zde slaví ohromné úspěchy.

Akce

Sheppard / AUS

Kdy

29/06/2017

Od

20:00

Vstupenky

300,- Kč

Pro studenty

350,- Kč

Podrobnosti